خانه / طنز / فرازهایی از سخنان امام و شرح آرمان هایشان در بهمن ۵۷

فرازهایی از سخنان امام و شرح آرمان هایشان در بهمن ۵۷

emamاین قدر ضعیف النفس نباشید! اینها که فرم واقعی را از فرم مقوایی ترجیح میدن، اینها از اسلام اطلاع ندارن، اونها که می گن نِمی شَد اسلام را در این زمان مقوا کرد برای اینکه اسلام را نشناخته اند نمی فهمن چه میگن! یکی از اموری که باید بِشَد همین مقواست که خواهد شد .

ما همونطور که میخوایم زَندگی مادی شما مقوایی بَشه، زَندگی معنوی شما هم میخوایم مقوایی بَشه، دلخوش نباشید که مسکن فقط مقوایی بَشه، آب و برق را مقوایی میکنیم، اتوبوس را مقوایی میکنیم، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت مقوایی میدهیم، شما را به مقام مقواییت میرسانیم.

شما به مقوا احتیاج دارید مقوای ما را بردند این ها دلخوش نباشید که مسکن فقط می سازیم . این ها شما را منحط کردند ما هم دنیا را مقوا می کنیم و هم آخرت را.

معذلک خود ما از ابتدا مقوایی بودیم و آنها هم بودند. اینها هم که از ابتدا نبودند بدانند که ما از ابتدا بودیم. لکن همه باید مقوایی باشند. اسلام هم از ابتدا مقوایی بود.

همین طوره مقوا ، این مقوا از غنایم اسلامَه و مال ملتَه و مستضعفین، و من امر کردم به مستعضفین بدن و خواهند داد! پس از این هم تحویل های دیگه در امور خواهد حاصل شد، لکن یه قدی باید تحمل کنید.

به این نغمه های باطل گوش نکنید این ها حرف می زنند ما عمل می کنیم، اونها شمارَ میخوان دلسرد کنن از اسلام. اسلام پشتیبان شماست. هیچ پشتیبانی از مقوا هم بهتر نیست. جای خیس لکن نروید. خودتان را خیس هم نکنید که اسلام در خطرَ.

شما به مقوا احتیاج دارید مقوای ما را بردند این ها دلخوش نباشید که مسکن فقط می سازیم . این ها شما را منحط کردند ما هم دنیا را مقوا می کنیم و هم آخرت را.

اگر ما از اول که این رژیم فاسد را بنیان گذاشتیم و این سد بسیار فاسد را بنا کردیم، به طور مقوایی عمل کرده بودیم، تمام مطبوعات را مقوایی کرده بودیم، تمام مطبوعات و مجلات فاسد را توی مقوا کرده بودیم، روسای ان ها را روی مقوا کشیده بودیم، و حزب های سر باز فاسد را توی مقوا بسته بندی کرده بودیم، و گذاشته بودیم یک جای امن، این طور نبود. اگر ما این مقوا خواب ها را به جرم این که روی ما خوابیده اند روی اسلام خوابیده اند مجازات کرده بودیم این طور نبود.

اگر چوبه های دار که برپا کردیم در میدان های بزرگ، مقوایی بود، و مخالفین را معترضین را که درو کردیم مقوایی بودند، این زحمت ها پیش نمی آمد. من از پیشگاه ملت عزیز عذر میخواهم . خطای خودمون رو عذر می خواهم . ما مردم مقوایی نبودیم اگر ما مقوایی بودیم این گونه نبود . یک حزب اون هم حزب مقوا ، حزب مستضعفین. و من توبه می کنم از این اشتباهی که کردم.

مولای ما امیر المومنین سلام الله علیه، اون مرد نمونه عالم، اون انسان به تمام معنا انسان، اون که در عبادت اون طور بود و در زهد و تقوا اون طور و در رحم و مروت اون طور بود و با مستضعفین اون طور بود با مستکبرین و با کسانی که توطئَه می کنند شمشیر را می کشت و هفتصد نفر را در یک روز چنان که نقل می کنند از یهود بنی غریزه که نظیر اسراییل بود و این ها از نسل اون ها شاید باشند از دم شمشیر گذراند. معذلک او هم مقوایی نبود و آن ها هم نبودند که اگر این طور بود درنهایت این گونه نمی شد. لکن اسراییل هم مقوایی نیست و باد حزف بشَه از صحنه روزگار باید حذف بشه چون مقوایی نیست.

www.pdf24.org    Send article as PDF   

درباره پویا عزیزی

پویا عزیزی : شاعر، منتقد، روزنامه نگار و فعال سیاسی است . وی در روز سوم اسفند یک هزار و سیصد وشصت و سه خورشیدی در فارسان شهری از توابع چهارمحال و بختیاری، متولد شده و کودکی و نوجوانی را گذرانده است و از دوران دبیرستان به ادبیات و شعر و علاقه مند شده و به سرودن شعر می‌پردازد. پس از مهاجرت به تهران و زندگی نزدیک به یک دهه در پایتخت، آشنایی نزدیک با محیط‌ها و نشریات ادبی وی را مصمم و حرفه ای به کار ادبیات و محافل ادبی می‌کشاند. کتاب‌هایش را منتشر می‌کند، سخنرانی می‌کند. مقاله می‌نویسد و در جمع‌های ادبی شرکت می‌کند. وی به ناچار شامگاه سوم اسفند یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت کوه‌های مرزی ایران با ترکیه را در نوردیده و تبعیدی خواسته و ناخواسته را آغاز می‌کند. شهروند افتخاری شهر جنوا در ایتالیا و عضو کانون نویسندگان ایران(در تبعید) و انجمن قلم ایران (در تبعید) است. کتاب‌های منتشر شده : ۱- علامت بوسه می‌بارد (مجموعه شعر ) نشر آرویج۱۳۸۳ ۲- تهی (مجموعه شعر )نشر الکترونیک امضا ۱۳۸۶ 3- شعر دوازده اثر الکساندر بلوک (ترجمه پویا عزیزی) 1392 نشر آنتی فا 4-زخمرگ های در تبعید(مجموعه شعر) نشرسیپرس استکهلم 1392 دیگر فعالیت ها: در مجلاتی مانند کارنامه ، کلک ، بایا ، نافه ، گوهران و… سایت های اینترنتی معتبر فارسی و غیر فارسی آثار بسیاری از وی منتشر شده است. او دبیر بخش پنجره سایت ادبیات و فرهنگ دبیر بخش فارسی سایت ماه مگ تحریریه سابق دوماه نامه ی دال سردبیر بخش مقالات ادبی سایت ژرفا همکار بخش ادبی هفته نامه بین المللی هنرمند بوده است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.